Jak zmierzyć stopę?

2022-08-10
Jak zmierzyć stopę?

 Wybór obuwia o odpowiednim rozmiarze z pozoru wydaje się być łatwym zadaniem. Jednakże w praktyce często zakupione buty okazują się być niedopasowane do naszych stóp. Można temu w łatwy sposób jednak zaradzić. Wystarczy wykonać dokładny pomiar naszych stóp, tak, aby zakupione obuwie już zawsze było trafione i dopasowane do naszego rozmiaru stóp. Prawidłowe i dokładne zmierzenie stopy przed kupnem butów to gwarancja udanych zakupów i wyboru naprawdę idealnego i wygodnego obuwia. 

Jak zmierzyć długość stopy?

 Jak zmierzyć stopę, aby zrobić to prawidłowo? Odpowiedź na pytanie „jak zmierzyć stopę” jest bardzo prosta. Do poprawnego zmierzenia naszej stopy będziemy potrzebowali czystej kartki w formacie minimum A4, długopis i długą linijkę bądź centymetr krawiecki. Kartkę należy ułożyć na ziemi na gładkim podłożu i stojąc na niej stopą, należy ją precyzyjnie obrysować długopisem ustawionym do kartki prostopadle. Ważne jest, aby odrysowywanie wykonywać na stojąco tak, aby wymiary stopy nie były w żadnym stopniu przekłamane. Tylko właśnie… jak zmierzyć stopę do buta? Wystarczy do odrysowanego kształtu przyłożyć linijkę lub centymetr krawiecki i sprawdzić długość, jaka nam wyszła. Trzeba pamiętać tylko, że długości naszych stóp mogą różnić się od siebie. W takim przypadku do określenia rozmiaru wybiera się tę większą stopę. Dobrze zmierzona stopa to gwarancja udanych zakupów i wygody noszenia naszego obuwia. Nie ma nic dziwnego w tym, że nasze szpilki i trapery będą w różnych rozmiarach, ponieważ jest to inny typ obuwia. Dlatego też przed zakupem warto poświęcić więc nieco czasu, aby zapoznać się z tematem, jak zmierzyć rozmiar stopy i prawidłowo to wykonać, aby zapobiec niedopasowanym, obcierającym nas butom. 

Jak zmierzyć stopę

Jak zmierzyć długość wkładki w bucie?

 Jeśli chodzi o odpowiedni pomiar wkładki w bucie, powinno się włożyć centymetr do buta, tylko tak, aby cały centymetr przylegał równo i dokładnie do wkładki w bucie. Wkładkę mierzymy zawsze od czubka butów aż do pięty. A jak zmierzyć rozmiar buta, jak już znamy długość wkładki? Wystarczy znaleźć markę naszych butów na internecie, odszukać dość uniwersalnej tabeli rozmiarów danej marki bądź nawet modelu butów, a później na podstawie wymiarów wkładki wybrać rozmiar, który im odpowiada. Trzeba wiedzieć jaką długość wkładki mają nasze buty, aby późniejsze zakupy były w pełni trafione i przemyślane. 

Praktyczne porady w kwestii wyboru odpowiedniego rozmiaru butów

 Przy mierzeniu długości stopy latem należy mieć na uwadze, że przez upały nasze stopy mogą nieco puchnąć. Jeśli tak dzieje się u nas, zalecanym jest wybór letnich butów jak na przykład klapki w większym rozmiarze. Dodatkowo jeśli planujemy uprawiać aktywność fizyczną, to powinniśmy wybierać buty do ćwiczeń o 0,5 cm większe od zmierzonej długości naszej stopy. Jest to zalecane, ponieważ w czasie wysiłku fizycznego nasze stopy pracują i muszą mieć nieco przestrzeni w bucie. Będąc w temacie butów sportowych damskich jak i butów sportowych męskich, należy pamiętać, że numeracja sportowych butów różni się nieco od numeracji butów na co dzień. Więcej informacji znajdziesz we wpisie: JAK DOBRAĆ ROZMIAR BUTÓW?

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
  • 50 dni na szybki zwrot
Masz problem ze złożeniem zamówienia?
pixel