Jak odnowić białe skórzane buty?

2022-08-09
Jak odnowić białe skórzane buty?

 Skórzane buty w białym kolorze są niesamowicie zjawiskowe i pięknie prezentują się na nogach. Jednakże skóra ma tendencję do znacznego niszczenia się. Są na ten problem jednak skuteczne sposoby, które pozwolą nam na odnowienie naszych skórzanych butów i sprawią, że będą one wyglądały jak prosto ze sklepu. 

Białe skórzane damskie trampki creepersy

Jak odnowić białe skórzane buty? Poradnik krok po kroku

 Renowacja butów to, innymi słowy, przywrócenie ich do idealnego, oryginalnego wyglądu. Aby skutecznie odnowić skórzane buty, należy zastosować się do kilku porad.W pierwszej kolejności należy wyjąć sznurówki z naszych skórzanych butów. Po wyjęciu sznurowadeł należy jak najbardziej wyprostować skórzaną powierzchnię butów za pomocą wsunięcia do nich prawideł bądź zwiniętych w kulkę papierowych gazet. Następnym krokiem jest dokładne odtłuszczenie powierzchni za pomocą specjalnej pasty do skóry ze sklepu obuwniczego. Powinna być ona matująca. Następnie bardzo przyda się pasta odbudowująca na wszelkie rysy oraz pęknięcia skóry. Po wyschnięciu pasty należy odświeżyć biały kolor naszych butów. Po kolejnym wyschnięciu wystarczy jeszcze tylko użyć specjalnego koloryzującego kremu, koniecznie w białym kolorze, gdyż odnawiamy białe buty. Powyższy krem korzystnie wpłynie na ubytki koloru i przebarwienia, dzięki czemu kolor skórzanych butów nabierze głębi i wyrazistości. Na koniec wystarczy tylko wypolerować nasze białe skórzane obuwie miękką ściereczką z bawełny. Po wykonaniu powyższych czynności nasze skórzane białe buty będą w świetnej kondycji i z pewnością będą wyglądały jak nowe, świeżo ze sklepu. 

Damskie botki ze skóry naturalnej Białe

Jak odnowić buty? Domowe sposoby

 Domowe sposoby na odnowienie i wyczyszczenie butów są najlepsze i skuteczne. Dzięki produktom, które każdy ma w swoim domu nie tylko wyczyścimy nasze obuwie, ale też skutecznie je odnowimy i odświeżymy. A wszystko to dzięki poniższym sposobom. Najłatwiej wstępnie skórzane białe buty oczyścić szarym mydłem wraz z ciepłą wodą. Kolejnym niezawodnym, domowym sposobem w późniejszym etapie odnawiania obuwia są skuteczne właściwości sody oczyszczonej. Sodę oczyszczoną w ilości 1-2 łyżek należy wymieszać z 1 łyżką wody utlenionej. Powstały specyfik trzeba zastosować na skórzanych butach za pomocą szczoteczki do zębów i tak wysmarowane buty zostawić na pół godziny. Po tym czasie piękny kolor naszych skórzanych butów zostanie podkreślony i wybielony. Również ocet świetnie się w tym przypadku spisze. Należy zwilżyć szmatkę za pomocą wody wraz z łyżeczką octu. Po przeczyszczeniu butów specyfikiem należy je umyć pod bieżącą wodą. Dzięki powyższej metodzie z octem odnowimy nasze białe obuwie do satysfakcjonującego nas efektu. 

Sznurowane skórzane trampki damskie Białe

Specjalistyczne produkty do obuwia

 Na rynku jest dostępnych wiele specjalistycznych preparatów do odnawiania i czyszczenia białej skóry. Znaleźć je można w sklepach obuwniczych. Należy tylko postępować zgodnie z zaleceniami producenta przy używaniu. Jeśli będziemy postępować tak, jak zaleca producent, skutecznie odnowimy nasze buty i świetnie je odświeżymy na dłuższy czas.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
  • 50 dni na szybki zwrot
Masz problem ze złożeniem zamówienia?
pixel