Jak wyczyścić białe buty?

2022-06-25
Jak wyczyścić białe buty?

 

 Buty w kolorze bieli w kwestii czyszczenia potrafią być naprawdę niesforne. Porządne wyczyszczenie białego obuwia może okazać się nie lada problemem. Jednakże stosując się do kilku porad ułatwimy sobie to zadanie i biały kolor butów nie będzie dla nas więcej zmorą.

 

 Białe damskie klapki na lato

Jak wyczyścić białe buty?

 

 Jak czyścić białe buty, aby mogły służyć nam w idealnym stanie jak najdłużej? Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo łatwa. Jednym z prostszych rozwiązań jest również wypranie naszych butów. Tylko jak prać białe buty, aby ich nie poniszczyć? Jeśli zastanawiasz się, jak wyprać białe buty, to radzimy, że wystarczy wrzucić je do naszej pralki razem z proszkiem do białych ubrań. Najważniejszą kwestią jednak jest odpowiednia temperatura. Optymalną temperaturą będzie 40 stopni, wysokie temperatury nie są wskazane. Obuwie można wyprać również ręcznie za pomocą delikatnej gąbeczki oraz miękkiej szczotki.

 Białe szpilki na obcasie

 

Jak umyć białe buty? Kilka ważnych wskazówek

 

 Dobrym sposobem na wybielenie naszych butów damskichmęskich czy dziecięcych domowymi sposobami jest użycie do ich umycia sody oczyszczonej z dodatkiem octu. Sodę należy wymieszać w misce z octem w proporcjach 1:1. Następnie powstały specyfik trzeba wetrzeć w tkaninę za pomocą miękkiej szczotki, albo bardziej precyzyjnej szczoteczki do zębów. Dzięki powyższemu sposobowi nasze wybrudzone buty będą znów śnieżnobiałe. Sodą można również świetnie i skutecznie wyczyścić gumę w butach. Jeśli jesteśmy w temacie domowych sposobów, godnym polecenia sposobem na czyszczenie białego obuwia jest również użycie pudru/zasypki dla dzieci. Wystarczy powyższy puder połączyć z wodą również w proporcjach 1:1, a po wymieszaniu nałożyć szczoteczką na nasze buty. Po wtarciu szczoteczką trzeba delikatnie wysuszyć buty suszarką do włosów, a suchy już puder wyprać. To sprawdzony sposób, który przynosi świetne, natychmiastowe efekty. Wartą uwagi kwestią jest fakt, że im szybciej wyczyścimy nasze białe obuwie po wybudzeniu, tym efekt będzie lepszy a plamy będą łatwiejsze do usunięcia. Dodatkowo należy pamiętać, aby nie suszyć białych butów na słońcu, gdyż może to je odbarwić. Lepiej zostawić nasze obuwie w domowych warunkach bądź w cieniu na zewnątrz, aby wyschły w swoim tempie.

 Białe sandały damskie na koturnie

 

Jak wyczyścić białe buty z siatki?

 

 Jeśli chodzi o obuwie z siatki, trzeba traktować je bardzo ostrożnie ze względu na delikatną siateczkę. Najłatwiejszym sposobem na wyczyszczenie takich butów, to wypranie ich w pralce w niskiej temperaturze, najlepiej w 30 stopniach z funkcją wirowania, aby nie poniszczyć naszych butów z siatki. Dodatkowo jeśli mamy taką możliwość, zaleca się pranie ich w pralce w zimnej wodzie. Jeśli będziemy postępować w powyższy sposób, unikniemy zdeformowania naszych białych butów i ich rozklejenia.

 Białe damskie półbuty

 

Jak wyczyścić białe buty ze skóry?

 

 Buty ze skóry bardzo łatwo wyczyścić domowymi sposobami. Sposobów jest kilka. Możemy użyć szarego mydła i wyczyścić je w misce z ciepłą wodą za pomocą szczoteczki do zębów i miękkiej ściereczki, aby nie porysować skóry. Drugim sprawdzonym sposobem jest zastosowanie do czyszczenia sodę oczyszczoną wraz z wodą utlenioną. Do tego sposobu potrzebujemy 1-2 łyżki sody i 1 łyżeczkę wody utlenionej. Należy wlać do miski wodę utlenioną oraz wsypać sodę i powstałym specyfikiem wyczyścić nasze skórzane buty za pomocą szczoteczki do zębów. Po wyczyszczeniu butów należy zostawić je ze specyfikiem na pół godziny. Dzięki powyższemu sposobowi ładnie wybielimy nasze buty i sprawimy, że skóra będzie dobrze wyczyszczona.

Kolejnym sprawdzonym sposobem będzie użycie do wyczyszczenia naszych butów octem.

Należy zwilżyć szmatkę wodą, a później zamoczyć ją w łyżeczce octu. Dzięki delikatnemu wcieraniu octu z każdej strony w nasze obuwie uzyskamy satysfakcjonujący nas efekt. Należy jedynie później przepłukać buty wodą.

Jeśli jednak nie jesteśmy zwolennikami domowych sposobów i boimy się czyścić nimi nasze buty, możemy zdecydować się na użycie specjalnych preparatów do czyszczenia skóry ze sklepu. Wystarczy wtedy postępować zgodnie z zaleceniami producenta.

 Białe skórzane damskie baleriny creepersy

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
  • 50 dni na szybki zwrot
Masz problem ze złożeniem zamówienia?
pixel