Jak włożyć sznurówki do butów?

2022-08-26
Jak włożyć sznurówki do butów?

 Odpowiednie sznurowanie butów usztywnia buty i chroni nas przed różnymi kontuzjami, które mogłyby wystąpić przez zbyt luźne obuwie na stopach. Jednakże wiązanie butów sznurówkami wcale nie musi być nudne i monotonne. Dowiedz się jak modnie i schludnie wiązać sznurówki i co robić, aby były one niebanalne i niekonwencjonalne w swojej prostocie czytając poniższy artykuł. Dzięki poniższym poradom już zawsze nasze obuwie będzie przykuwało uwagę innych.

Trampki damskie Sneakersy na koturnie Szare

Klasyczne sposoby jak włożyć sznurówki do butów?

 Jak wiązać sznurówki, w klasyczny, sprawdzony sposób? Jeśli chodzi o najpopularniejsze wkładanie sznurówek do butów, to jest to zdecydowanie sznurowanie na krzyż. Aby włożyć sznurówki do naszego obuwia w ten sposób, należy wkładać je naprzemiennie do dziurek po przeciwległych stronach tak, aby utworzyło się wiązanie na krzyż. Na końcu sznurowadła można zastosować klasyczną już kokardkę, która nie pozwoli sznurówkom na zbytnie, nieprzyjemne i niebezpieczne dla nas poluzowanie się. Jeśli jednak mamy zbyt długie sznurówki na kokardę, wystarczy obwiązać je wokół kostki, takie zastosowanie jest bardzo modne dla tenisówek sznurowanych. Bądź też skrócić sznurówki. Tylko jak skrócić sznurówki, aby zrobić to dobrze i poprawnie? W pierwszej kolejności należy włożyć sznurowadła do butów, aby określić jaką długość należy skrócić, by ciągle były wygodne do wiązania. Następnie powinno się przyciąć wyznaczony fragment sznurówek. Jeśli chodzi o naprawę końcówek po przycięciu, to poleca się zastosowanie opaski termokurczliwej w odpowiednim, przyciętym do rozmiaru sznurówki kawałku, którą po nałożeniu na koniec sznurowadła należy podgrzać na przykład zapalniczką. Opaska wówczas się skurczy i dopasuje do wielkości sznurowadła. Zapobiegnie to strzępieniu się końców sznurówki, a przekładane jej przez oczka będzie banalnie proste. Niestety nieskrócone, zbyt długie sznurówki mogą spowodować wypadek, a nawet uszczerbek na zdrowiu. Dlatego już dziś zadbajmy o nasze bezpieczeństwo i komfort noszenia naszych butów. 

Wysokie trampki na grubym spodzie Białe

Jak wiązać sznurówki, żeby nie było ich widać?

 Nie każdy przepada za widocznymi sznurówkami na wierzchu. Jest na to jednak sposób, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Tak więc jak wiązać trampki czy buty sportowe, żeby nie było widać sznurówek? Najłatwiejszym i najlepszym sposobem na ukrycie sznurówek, jest zawiązanie ich, a następnie wysunięcie języka buta na zewnątrz tak, aby sznurówki znalazły się pod nim. To świetny pomysł, który dodatkowo jest niesamowicie wygodny i praktyczny, ponieważ sznurówki w takim wydaniu rzadziej się rozwiązują, niż normalne, na zewnątrz. 

Sznurowane damskie trampki Czarne

Jak wybielić sznurówki? Będą wyglądać jak nowe!

 Skutecznym sposobem jest użycie wybielacza z wodą. Czyszczenie sznurówek tym roztworem sprawi, że będą one bielsze i ładniejsze. Trzeba jednak uważać na ilość wybielacza. Nie można z nią przesadzać, bo inaczej bardzo łatwo można sznurowadła poniszczyć. Kolejnym świetnym sposobem na wybielenie sznurówek jest też umycie ich w specjalnym roztworze do prania, który można bardzo łatwo przygotować w domu. Wystarczy wymieszać ze sobą ¼ szklanki płynu do prania, 3 łyżki wcześniej wspomnianego wybielacza oraz 3-4 litry czystej, gorącej wody. Po umyciu w nim sznurówek należy przepłukać je pod bieżącą wodą. Trzeba jednak pamiętać, aby po wypraniu sznurówek nie wystawiać je na słońce, tylko pozwolić im wyschnąć w spokoju.

Damskie sneakersy na ukrytym koturnie Białe

Ciekawe pomysły Jak fajnie zawiązać sznurówki

 Sposobów na kreatywne wiązanie sznurówek w butach jest wiele. A więc zatem jak ładnie zawiązać sznurówki, aby wyglądały kreatywnie i estetycznie? Ciekawym sposobem na wiązanie sznurówek jest tak zwana technika na paski, która polega na przeplataniu sznurowadeł w taki sposób, aby finalnie układały się w równoległe do siebie, estetyczne paski. Kolejnym fajnym i nowatorskim sposobem jest metoda na wiązanie na skos, bądź w kratę. Przykładowo, wiązanie na skos polega na przewlekaniu sznurówek na wierzchu przez parę dziurek, które są najniżej. Następnie należy jeden z końców sznurówki przeciągnąć prostopadle od spodu dziurki aż do dziurki wyżej. Drugi koniec sznurówki przeplatamy od spodu po skosie do trzeciej dziurki od dołu. Idealnie do takiego wiązania nadadzą się botki sznurowane. Warto próbować nowe metody na wiązanie butów i wybrać coś dla siebie spośród wielu możliwości.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
  • 50 dni na szybki zwrot
Masz problem ze złożeniem zamówienia?
pixel