Jak pozbyć się zapachu z butów

2022-08-19
Jak pozbyć się zapachu z butów

 Przykry zapach z butów to zmora, która dla nikogo nie jest przyjemna. Niejednokrotnie możemy czuć się przez niego mocno niekomfortowo w towarzystwie. Na nieprzyjemny zapach wpływa wiele czynników, na przykład materiał, z jakiego buty zostały wykonane, stopień pocenia się naszych stóp, nieodpowiednia wentylacja obuwia. Istnieją jednak skuteczne sposoby na szybkie i łatwe usunięcie zapachu z obuwia. W poniższym artykule dowiesz się jak wydajnie pozbyć się przykrego zapachu z butów. 

Białe skórzane damskie trampki creepersy

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów? Domowe Sposoby

 Domowe sposoby zawsze się niezawodne i skuteczne. Tak jest również w tym przypadku. Niezawodną w tym przypadku może okazać się herbata. Umieszczenie torebek herbaty w butach sprawi, że pochłonięta zostanie wilgoć wraz z nieprzyjemnym zapachem, a buty zyskają przyjemny, herbaciany zapach. Kolejnym niezawodnym sposobem jest zastosowanie sody oczyszczonej. Wystarczy wsypać nieco sody do obuwia i zostawić ją w nich na kilka godzin, bądź całą noc. Po tym czasie wystarczy jedynie wytrzepać całą sodę i wyczyścić z niej nasze buty. Soda oczyszczona świetnie pochłonie wilgoć z butów i skutecznie usunie nieprzyjemny zapach. Soda jest bakteriobójcza. Zabija też grzyby. Jeszcze jednym skutecznym sposobem na usunięcie zapachu z butów jest ich zamrożenie. Niska temperatura zabija grzyby oraz bakterie i skutecznie nie pozwala im się rozwijać. Aby pozbyć się zapachu dzięki niskiej temperaturze, należy jedynie włożyć buty do zamkniętej torby i pozostawić na co najmniej kilka godzin, albo najlepiej na całą noc w zamrażarce. Również skórki świeżej cytryny spiszą się na piątkę. Wystarczy wstawić kilka skórek do butów na noc, a rano cieszyć się świeżym, cytrynowym zapachem z naszych butów. Sposób ten jest skuteczny i świetnie odświeża obuwie na dłużej. Warto zwrócić też swoją uwagę na szałwię wraz z lawendą. Taka mieszanka nie tylko odświeża buty, ale ma przede wszystkim działanie antybakteryjne. Po kilku godzinach trzymania roślinek w naszym obuwiu będziemy mogli cieszyć się odświeżonymi, pachnącymi butami.

Buty męskie z naturalnej skóry zamszowej Czerwone

Jak pozbyć się smrodu z butów? Zadbaj o nie!

 Jak usunąć zapach z butów? Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest ich pielęgnacja. Odpowiednia pielęgnacja naszego obuwia to klucz do sukcesu w walce z przykrym zapachem naszych butów. Powinniśmy zadbać o regularne czyszczenie butów, co zapobiegnie w dużym stopniu przykremu zapachowi, ponieważ uniemożliwimy bakteriom rozwój. Dodatkowo jeśli mamy możliwość wyjęcia wkładek z butów, to koniecznie powinniśmy to zrobić i również je wyprać, bądź wymienić na nowe. Wkładki najprościej jest wyprać w pralce. Należy jednakże pamiętać, że nie każde nadają się do pralki i niektóre wkładki trzeba wyczyścić ręcznie za pomocą mydła z wody z mydłem, bądź octem. Pielęgnacja naszych butów jest niesamowicie skutecznym sposobem na walkę z zapachem i warto o tym pamiętać, jak przyjdzie nam się zmierzyć z tym problemem. Dodatkowo nie należy zapominać o wentylowaniu i wietrzeniu naszego obuwia. Brzydki, nieprzyjemny zapach szybko się pojawia, gdy zaczynamy zaniedbywać wietrzenia obuwia na świeżym powietrzu. Aby mu zapobiec, wystarczy po każdym noszeniu zostawiać buty na tarasie bądź balkonie tak, aby miały dostęp do świeżego powietrza. Pozwoli to uniknąć przykrego zapachu i sprawi, że buty będą przyjemniejsze w noszeniu każdego dnia. Warto również inwestować w buty z naturalnego, przewiewnego materiału, które ograniczą potliwość naszych stóp, a dzięki temu również pozwolą uniknąć nieprzyjemnych zapachów.

Beżowe skórzane damskie trampki creepersy

Jak usunąć przykry zapach z butów? - Zadbaj również o swoje stopy

Ograniczenie potliwości stóp to również skuteczny sposób na wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu z butów. Można ograniczyć pocenie się stóp za pomocą odpowiedniej higieny oraz za pomocą używania specjalnych antyperspirantów do obuwia. Odpowiednie spraye ograniczają potliwość stóp, a dodatkowo same niwelują zapach i odświeżają wnętrze butów. Należy zatem zadbać o zakup porządnych preparatów do obuwia i już dziś zaaplikować je do naszego obuwia z brzydkim zapachem. Im wcześniej dopilnujemy tej kwestii i jej nie zaniedbamy, tym lepiej dla naszych stóp i kondycji butów.Latem, gdy temperatura na to pozwala, warto zamiast trampek bądź adidasów założyć lżejsze obuwie. Paniom polecamy nasz wpis o modnych butach na obcasie na gorące dni, a Panów zapraszamy do zapoznania się z ofertą klapek i sandałów.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
  • 50 dni na szybki zwrot
Masz problem ze złożeniem zamówienia?
pixel